W oddziale przedszkolnym dzieci często słuchają bajek lub różnych opowiadań, co znacząco wpływa na rozwój ich wyobraźni, aktywność intelektualną i wzbogaca wiedzę o otaczającym świecie. Dlatego przyłączyliśmy się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, a chętni rodzice i zaproszeni goście czytają dzieciom wybrane wcześniej bajki, opowiadania lub wiersze. 

Pierwszym zaproszonym gościem była ciocia Kornelii, pani Ania, która przeczytała bajkę "Czerwony Kapturek". Wspólne oglądanie kolorowych ilustracji i rozmowa na temat bajki sprawiły dzieciom ogromną radość. Dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas.

4 grudnia zaproszenie przyjęła mama Tomka, pani Monika, która tego dnia przyszła do szkoły z kilkoma kolorowymi książeczkami. Zaprezentowała dzieciom książkę pt.: "Tupcio Chrupcio" - E. Piotrowskiej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody małej myszki, a panująca atmosfera skupienia i ciszy oznaczała, że wybór książki był trafny. Dziękujemy Pani Monice za miłe i ciekawe spotkanie.

6 grudnia pani dyrektor J. Wolska wcieliła się w rolę pomocnika Św. Mikołaja, czym wzbudziła wielkie zadowolenie wśród dzieci. Przeczytała bajkę pt.: "Wyprawa po choinkę" - F. Kobryńczuka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały świątecznej opowieści. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane przepysznymi mandarynkami. Dziękujemy Pani Dyrektor za poświęcony czas.

Tego dnia również niespodziankę dla dzieci miała ich koleżanka z grupy Oliwia, która przeczytała wiersz J. Brzechwy "Samochwała".

13 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził tata Kuby. W ramach akcji przeczytał dzieciom opowiadanie "W krainie Muminków" oraz wiersz J. Tuwima "Lokomotywa", a żartobliwy język utworu spowodował, że dzieci słuchały go z ogromną uwagą, śledząc przebieg akcji. Tacie Kuby dziękujemy za poświęcony czas i słodki poczęstunek dla dzieci. Na zakończenie spotkania połączone grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

16 stycznia grupę dzieci odwiedziła mama Wojtka, przynosząc ze sobą zbiór krótkich bajeczek dla chłopców. Czytając rozbudziła  dziecięcą wyobraźnię  zabierając je na nieznane kosmiczne wyprawy. Dziękujemy Pani Basi za poświęcony czas.

Przed feriami zimowymi grupę 0a odwiedzał ich kolega z klasy IIIa – Nikodem, czytając baśnie H.Ch. Andersena. Dzieci codziennie z wielką niecierpliwością czekały na jego przyjście i były zachwycone, że czyta im ich starszy kolega. Na zakończenie cyklu spotkań dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie i podziękowały koledze wręczając rysunek z własnoręcznymi podpisami. Dziękujemy Nikodemowi i zapraszamy go ponownie.

 

D. Kaleciak