VIII miejsce w Małopolsce czwórboistów z 5b i 6a.

W dniu 7 czerwca 2022 r na stadionie AWF w Krakowie odbyły się Małopolskie Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym. Do rywalizacji przystąpiło 15 zespołów szkolnych (88 zawodników). Prawo startu w zawodach miały drużyny, które wygrały zmagania powiatowe. Naszą szkołę reprezentowali:

Eryk Węgrzyniak, Patryk Zacher, Franciszek Szlembarski, Michał Winczowski, Igor Gorlicki i Damian Mąka.

W pierwszej konkurencji, biegu na 60m najszybciej z naszego zespołu pobiegł Eryk, uzyskując 3 czas wśród 88 startujących.

Czas Eryka to 8,18 sekundy, a zwycięzca osiągnął 8,06 sekundy.

W rzucie piłeczką palantową (180g) najlepiej zaprezentował się Patryk,  osiągając wynik 45,5m, co było 11 rezultatem w tej konkurencji.

Zwycięzca rzucił piłeczkę na odległość 65,5m.

W skoku w dal ponownie Eryk uzyskał najlepszy wynik z naszej drużyny. Skokiem na odległość 503 cm uplasował się na 4 pozycji wśród wszystkich skaczących.

Najlepszy zawodnik konkursu skoczył 530 cm.

W ostatniej konkurencji, biegu na 1000m najlepiej z naszej szkoły pobiegł Igor, który z czasem 3 minuty i 38 sekund uplasował się na 16 pozycji w stawce zawodników.

Zwycięzca przebiegł ten dystans w  3 minuty 17 sekund.

Ostatecznie po przeliczeniu wyników na punkty nasi uczniowie z dorobkiem 847 pkt ukończyli zmagania na VIII miejscu.

Indywidualnie po czterech konkurencjach najwyżej z naszego zespołu na 7 pozycji z dorobkiem 247 pkt sklasyfikowany został Eryk.