Wojewódzki sukces dziewcząt z Maniów!

  20.05.2024 na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu, odbył się Półfinał Wojewódzki w kategorii dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. W rywalizacji udział wzięły 4 drużyny z powiatu nowotarskiego, myślenickiego, oświęcimskiego i wadowickiego. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. 

  Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Maniowach w składzie: Amelia Majkowicz, Julia Janos, Katarzyna Sikora, Andżelika Janczy, Karolina Gier, Emilia Karkoszka, Dominika Jandura, Ewelina Zązel, Maja Bartyzel godnie reprezentowały zarówno naszą szkołę jak i powiat, uzyskując awans do finału wojewódzkiego. Zacięta rywalizacja, gra fair play oraz miła atmosfera trwały do końca turnieju. Drużyny grały systemem każdy z każdym, a każdy mecz trwał 2 x 8min.

  Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dwie pierwsze drużyny otrzymały także puchary. Gratulujemy awansu do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się już w czerwcu w Nowym Sączu.

A. Berszakiewicz