MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SPORTU 6.03.2022

6.03.2022 obchodzony był w Polsce Międzynarodowy Dzień Sportu. To piękne święto, które nie tylko uświadamia nam, jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia, ale też pozwala się wyszaleć, zmierzyć z lepszymi od siebie.

W naszej szkole też świętowaliśmy ten dzień na sportowo. Odbyły się Gminne Mistrzostwa Dzieci w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców. 

Udział w zawodach zadeklarowały wszystkie szkoły z terenu naszej gminy tj. Szkoła Podstawowa z Kluszkowiec, Sromowiec Wyżnych i Niżnych oraz SP Maniowy. 

Rozgrywki przeprowadzone zostały w systemie każdy z każdym, w grupach - osobno chłopcy, osobno dziewczynki. Rozgrywki przysporzyły dużo pozytywnych emocji, sportowej fajnej atmosfery oraz rywalizacji w duchu fair play. Sędziami spotkania byli nauczyciele wychowania fizycznego z terenu naszej gminy. 

Klasyfikacja końcowa zarówno u chłopców jak i dziewczynek była taka sama 

  1. SP Maniowy
  2. SP Kluszkowce
  3. SP Sromowce Niżne
  4. SP Sromowce Wyżne

Zawody te były także eliminacjami do zawodów wyższego szczebla, które odbędą się 11.04.2022 - chłopcy, 12.04.2022 - dziewczynki, w  Łapszach Niżnych. Naszą gminę reprezentować będą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Maniowach. 

Dziękujemy wszystkim za udział w święcie sportu, za organizację zawodów gminnych oraz super atmosferę, która towarzyszy wszystkim spotkaniom podczas gminnych zawodów sportowych.  

 

 

Adrianna Berszakiewicz