Pho3nix Active School w naszej szkole

pastedGraphic.png

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do programu sportowego Pho3nix Active School – jest to największy konkurs sportowy pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Oprócz zadań głównych uczniowie naszej szkoły wykonują zadania towarzyszące. Głównym założeniem programu jest aktywacja uczniów do ruchu.

  • Wykonaliśmy już plakaty sportowe  - „Moje sportowe marzenie”
  • Grupa 80 dziewcząt Szkoły Podstawowej w Maniowach wzięła udział w Jerusalema Challange. Taniec dedykowaliśmy naszym kolegom i koleżankom z Ukrainy, stąd kolory dominujące to ŻÓŁTY i NIEBIESKI.
  •  "Jerusalema" to taniec, który zrobił furorę na całym świecie. A wszystko zaczęło się od do piosenki "Jerusalema" Mastera KG - południowoafrykańskiego muzyka i producenta muzycznego. Najpierw świat zaczął nucić piosenkę, a potem poruszać się w jej rytm. 

Teraz "Jerusalema" tańczą młodsi i starsi, w szkołach tańca, domach i na parkingach. 

Dlatego zatańczyliśmy i my.

  • Jesteśmy w trakcie skakankowego challengu  -  do uczestnictwa zostały zaproszone dzieci z klas 1- 3, nauczyciele, oraz uczniowie klas 4- 8. 
  • klasa 1 a przygotowała układ taneczny z piłkami  do muzyki z baletu "Dziadek do Orzechów", pokazując jednocześnie jak fajnie jest kozłować ;) 
  • bierzemy udział w licznych zawodach sportowych
  • uczennice klas 4 - 8 uczestniczą w cyklicznym programie ministerialnym SKS
  • W szkole został ogłoszony konkurs na napisanie fraszki, opowiadania na temat wybranego siatkarza. W ramach tego konkursu można także wykonać pracę plastyczną  - dowolną techniką – Postać mojego ulubionego siatkarza. Najlepsze prace, zarówno literackie jak i plastyczne, zostaną wysłane na konkurs ogólnopolski do Szkoły Podstawowej w Byczynie. 

Pho3nix Active School jest największym konkursem sportowym, który ma na celu poruszyć dzieci ze szkół z całej Polski oraz zaangażować je w atrakcyjne inicjatywy sportowe.

PRACA KONKURSOWA – za którą odpowiedzialny jest koordynator -  polega na przygotowaniu materiału video dokumentującego sportowe zmagania uczniów podczas finału i zainspirowania pozostałych do uprawiania sportu. 

 

HARMONOGRAM:

30 kwietnia – start konkursu

30 kwietnia – 15 maja – WIELKI SPORTOWY FINAŁ

30 kwietnia – 25 maja - termin nadsyłania prac konkursowych (filmów)

1 czerwca – 7 czerwca - głosowanie

do 17 czerwca – ogłoszenie wyników

 

  Zapraszam wszystkich do sportowych zmagań, dziękuję tym, którzy już dołączyli i liczę, że cała nasza szkolna społeczność w jak największej liczbie zechce wesprzeć inicjatywę ruchu, zdrowia i zdrowego trybu życia. 

Adrianna Berszakiewicz 

 

Link do filmu z układem tanecznym