PROJEKT CZYTELNICZY W KLASIE 3B W RAMACH REALIZACJI ZADAŃ NPRCz.

Od 3 marca uczniowie realizowali projekt czytelniczy w oparciu o lekturę zakupioną w ramach programu NPRCz. Jest to rysunkowo - komiksowy atlas, o tytule “Którędy do Yellowstone?”. Dzięki niemu uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat parków narodowych, rozmieszczonych na całym świecie.

Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, każda z grup przygotowywała informacje na temat jednego z parków, po to by ostatecznie wspólnie stworzyć lapbooka na temat swojego parku. Każdy miał do przygotowania określone treści, spisane na kartkach o ciekawym i nietypowym wyglądzie. No i to co uczniowie lubią najbardziej, czyli ciekawostki między innymi o zwierzętach hybrydach, o żubrach i bizonach, o mrówkach pociskach, gejzerach i superwulkanie oraz wiele, wiele innych.

Dzisiaj uczniowie realizowali ostatnią fazę projektu czyli wykonali piękne lapbooki i co najważniejsze każda grupa prezentowała informacje o “swoim” parku na forum klasy.

Wszyscy zgodnie przyznali, że taka forma nauki była bardzo ciekawa i pełna dobrej współpracy. Przygotowane przez uczniów lapbooki: Białowieski Park Narodowy, Park Narodowy Yellowstone,  Park Narodowy Manú, Park Narodowy Jiuzhaigou.

Katarzyna Hałabura