5 grudnia odbyło się spotkanie autorskie z p. Melanią Kapelusz – w ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Melania Kapelusz to „Absolwentka prawa i studiów literacko - artystycznych na UJ. Autorka dziewięciu książek (m.in. „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów”, „Krasnoludki”, „Zając zostaje!”) oraz kilkuset tekstów literackich dla najmłodszych. Od lat związana z magazynem dla dzieci „Świerszczyk”. W swojej twórczości niezwykle umiejętnie łączy humor z łagodną dydaktyką. Mieszka pod Krakowem, w domu z widokiem na las” (Lubimy czytać).
W przedszkolu uczniowie rozmawiali o Świerszczu Bajetanie – bohaterze opowiadań autorstwa pisarki, które ukazują się magazynie dla dzieci „Świerszczyk”. Mało tego – nawet osobiście go poznali. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o mówieniu sobie miłych i niemiłych rzeczy. To był kolejny temat do rozmowy, w której wszyscy aktywnie uczestniczyli.
Tematem przewodnim spotkania z uczniami kl. 3a, 3b oraz 4a była mitologia słowiańska („Mitologia. Przygody słowiańskich bogów”) i opowiadanie o stworzeniu świata. Uczniowie wysłuchali czytanego przez autorkę tekstu, doskonale opowiadali historię i z zaangażowaniem odpowiadali na pytania. Wywiązała się ciekawa dyskusja nt. bogów z innych mitologii. Był też czas na zadawanie pytań.
Pani Melania Kapelusz zachwyciła uczestników spotkań barwnymi opowieściami, czytanymi historiami i bezpośrednią rozmową.

Dorota Plewa