Drodzy  Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice!

Większość z nas wolałaby, abyśmy pracowali w szkole, jak dotychczas -
w grupie, w bezpośrednim kontakcie, w sali lekcyjnej. Sytuacja jest jednak zupełnie inna - każdy pracuje we własnym domu, ale wciąż zostajemy w swoich rolach - ucznia i nauczyciela oraz rodzica. 

Wszystkich zaskoczyła sytuacja i teraz na bieżąco uczymy się, jak jej sprostać. Mamy jednak świadomość, że niejeden raz popełnimy błędy. Dlatego proszę
o zrozumienie, a także cierpliwość i wzajemną życzliwość.  

W porozumieniu z nauczycielami ustaliłam główne zasady, które będą porządkowały nasze działania edukacyjne w kolejnych dniach. 

W zależności od tego, ile jeszcze będzie trwać zawieszenie zajęć, mogą one ulec kolejnym modyfikacjom oraz dalszemu dostosowaniu do naszych wspólnych potrzeb i możliwości.

Ogólne informacje o sposobie i trybie realizacji zadań od dnia 25.03.2020 r.: 

 1. Działania edukacyjne będą prowadzone zdalnie, a głównym kanałem porozumiewania się, przekazywania treści, kontaktu z nauczycielami będzie e- dziennik. Uczniowie, rodzice i nauczyciele sprawdzają wiadomości
  i komunikaty CODZIENNIE (z wyjątkiem weekendu).
 2. Prace uczniów będą oceniane, a postępy monitorowane. Wszelkie informacje na temat ocen będą umieszczane w e- dzienniku. 
 3. Jeśli odrobione zadania mają być sprawdzone - uczniowie przesyłają je nauczycielom w sposób, który wskazał nauczyciel. 
 4. Uczniowie starają się pracować samodzielnie według podanych wskazówek, w razie trudności piszą do nauczyciela przedmiotu lub wyjaśniają wątpliwości w czasie przewidzianym w planie lekcji.
 5. Uczniowie oraz Rodzice mogą w każdej chwili zwrócić się do nauczyciela
  z prośbą o pomoc, uzasadnienie ocen, wykorzystując do tego moduł „wiadomości”. 
 6. Praca z uczniami będzie przebiegała w oparciu o obowiązujący tygodniowy rozkład zajęć. To oznacza, że danym dniu nauczyciel, zgodnie z planem
  (o określonej godzinie), będzie przekazywał uczniom danej klasy materiały, ewentualnie kontaktował się z nimi on-line lub za pośrednictwem
  e- dziennika. To on ustali z uczniami, w jakiej formie przeprowadzi dane zajęcia. Będzie tak planował pracę, aby uczniowie spędzali czas przed monitorem, ale też pracowali w inny sposób.
 7. Uczniowie będą w kolejnych dniach pracowali tylko na zaplanowanych lekcjach (lub wykonywali prace z tych zajęć).
 8. W e- dzienniku pod tematem danej lekcji znajdą się materiały, przydatne linki, treści zadań, itp., do wykorzystania przez uczniów.
 9. Na stronie szkoły zostanie umieszczona informacja o źródłach i materiałach niezbędnych do realizacji zajęć, w tym o materiałach w postaci elektronicznej, z których Państwo oraz Uczniowie możecie korzystać.

Dodatkowe szczegóły znajdziecie Państwo w Regulaminie kształcenia na odległość. Proszę wnikliwie zapoznać się
z zawartymi tam ustaleniami.

 

Jeśli macie Państwo jakieś wątpliwości, proszę o kontakt poprzez e- dziennik. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

                                        Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia i wytrwałości.

Jadwiga Wolska